We wtorek nadzwyczajne posiedzenie Sejm ws. Traktatu?

Już we wtorek może się odbyć nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, na którym przyjęta zostanie ustawa umożliwiająca prezydentowi ratyfikowanie Traktatu Lizbońskiego. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział na antenie TVN24, że wniosek o zwołanie takiego posiedzenia złożyli prezydent i premier.

Wczoraj Lech Kaczyński i Donald Tusk przez 5 godzin rozmawiali na Helu o zamieszaniu wobec ratyfikacji Traktatu. Oficjalnego komunikatu nie było, ale nieoficjalnie osoby zbliżone do prezydenta i premiera potwierdzały, że zawarto porozumienie.

Komorowski powiedział dziś, że nadzwyczajne posiedzenie Sejmu może zostać zwołane na wtorek. Może się podczas niego odbyć debata i przyjęcie ustawy pozwalającej prezydentowi ratyfikować Traktat Lizboński. - Jest to efekt zarówno wczorajszej rozmowy pana prezydenta i premiera, zawartego przez nich porozumienia, jak i ich kalendarza związanego z ich wizytami zagranicznymi. Zwłaszcza pana prezydenta, który w środę jedzie na szczyt NATO-owski od Bukaresztu. Byłoby dobrze dla wszystkich, aby mógł tam reprezentować interesy polskie mając w zanadrzu informację o tym, że Polska ratyfikowała Traktat z Lizbony, Karę Praw Podstawowych i Protokół Brytyjski. Parlament zrobi wszystko, żeby umożliwić przyjęcie rządowej ustawy ws. ratyfikacji traktatu już we wtorek- mówił Komorowski.

Komorowski chce jeszcze w tej sprawie na poniedziałek rano prezydium Sejmu i konwent seniorów. Ma nadzieję, że wszystkie kluby zgodzą się na wtorkowy termin posiedzenia.