Gwiazdorskie kontrakty w TVP dla Hanny Lis i Piotra Kraśko

Zarząd Telewizji Polskiej SA zatwierdził wczoraj kontrakty gwiazdorskie Hanny Lis i Piotra Kraśki - podaje "Presserwis". Dziennikarze mają miesięcznie dostawać ok. 60 tys. zł brutto.

Jak się dowiedział "Presserwis", prezes TVP Andrzej Urbański i członek zarządu Piotr Farfał głosowali za podpisaniem umów, a członkowie zarządu Marcin Bochenek i Sławomir Siwek byli przeciwni. Przeważył jednak głos prezesa TVP (liczy się podwójnie). Nieoficjalnie wiadomo, że obiekcje członków zarządu TVP wzbudziła wysokość kontraktów dziennikarzy: Hanna Lis ma dostawać co miesiąc ok. 60 tys. zł (brutto), a Piotr Kraśko niewiele mniej.

Zdaniem "Presserwisu" Lis i Kraśko zaczną prowadzić "Wiadomości" w TVP 1 pod koniec kwietnia. W grafiku na pierwsze trzy tygodnie przyszłego miesiąca figurują bowiem dotychczasowi prezenterzy programu: Dorota Wysocka-Schnepf, Małgorzata Wyszyńska i Jarosław Kulczycki.

Na początku marca pojawiły się pogłoski, że Hanna Lis ma zostać nową szefową "Wiadomości". Zaprzeczał temu prezes TVP Andrzej Urbański.

Z kolei dzisiejszy "Dziennik" pisze, że prawdopodobnie Kraśko i Lis będą prowadzić serwis na przemian po pięć dni w tygodniu, podobnie jak Kamil Durczok i Justyna Pochanke "Fakty" w TVN. Wraz z ich przyjściem ma dojść do zmian w zespole "Wiadomości" i to zarówno wśród reporterów, jak i wydawców. Zdaniem gazety rozmowy prowadzone są z pięcioma osobami z Polsatu. Według "Dziennika" Kraśko i Lis szukają ludzi także w TVN 24. Niemal pewne jest, że do "Wiadomości" przejdzie Marcin Firlej, który kilka tygodni temu odszedł ze stacji Piotra Waltera. Na liście osób, którymi TVP jest zainteresowana, mają być także Maciej Woroch i Marcin Wrona.