USA z nikim nie wygrywa tak łatwo jak z Polską

Zwycięstwo nad Polską 3:0 to najwyższa wygrana piłkarzy Stanów Zjednoczonych w Europie od 10 lat. Przez ostatnią dekadę Amerykanie cztery razy wygrywali na Starym Kontynencie, w tym aż trzy razy z Polską

Zwycięstwo nad Polską było najwyższym triumfem USA w Europie od 1998 roku, kiedy Stany Zjednoczone pokonały Austrię także 3:0. Od czasu meczu w Wiedniu bilans Amerykanów w Europie to cztery zwycięstwa, aż 14 remisów i 3 porażki. Trzy zwycięstwa reprezentacja USA odniosła nad Polską. Wcześniej Amerykanie dwukrotnie wygrali z Polską 1:0. W 30 marca 2004 roku w Płocku po bramce DaMarcusa Beasley'a, oraz 1 marca 2006 w Kaiserslautern, kiedy zwycięską bramkę zdobył Clint Dempsey.

- Świetnie jest wrócić do kraju po wygranej w Europie. - powiedział strzelec drugiej bramki dla Amerykanów - Oguchi Onyewu. To jednak nie on a rozgrywający 99. mecz w reprezentacji Landon Donovan był według Amerykanów bohaterem meczu. Po jego podaniach padły dwa pierwsze gole. - Nie możemy wygrywać za każdym razem, ale jeśli zaprezentujemy się tak, jak w meczu z Polską zawsze mamy szanse - mówił Donovan.

Następne mecze w Europie Amerykanie rozegrają 28 maja w Anglii i 4 czerwca w Hiszpanii.