Polsat chce uruchomić telewizję dla kobiet

Polsat planuje uruchomienie kanału lifestylowego dla kobiet, który ma być konkurencją dla TVN Style - podaje serwis Wirtualne Media.

Telewizja Polsat planuje uderzenie w kobiecy kanał Grupy TVN. Trwają prace nad przekształceniem stacji Polsat Zdrowie i Uroda w lifestylową telewizję dla pań. Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wirtualne Media wymieniona ma być cała oferta programowa, a telewizja miałaby wystartować jeszcze latem tego roku.

Ramówke zapełniłyby audycje o urodzie, modzie, stylu życia, psychologii, programy rozrywkowe, dokumenty, talk-showy, seriale zagraniczne. W przeciwieństwie do konkurencyjnego TVN Style, stacja ma nadal jednak pozostać darmowa i nadawać niekodowanie z satelity - informują Wirtualne Media.

Projektem przekształcenia kanału kieruje Jolanta Borowiec, która zastąpiła na stanowisku szefa Polsatu Zdrowie i Uroda Dariusza Dewille. Borowiec od wielu lat związana jest z Polsatem, zajmowała się reżyserią i produkcją wielu programów tej stacji. Na razie Polsat nie komentuje informacji o nowym kanale.

Kobiecą stację Grupy TVN oglądało w zeszłym roku średnio 21 872 widzów, a jej udział w rynku wyniósł 0,36 proc.