Beenhakker: Jakbyśmy grali o punkty

Euro zbliża się wielkimi krokami, ale Leo Beenhakker uspokaja: - zawodnicy pracują na zgrupowaniu jak należy i mecz z USA potraktują jak spotkanie grupowe z Niemcami. A za dwa tygodnie dowiedzą się jaka 30 będzie przygotowywać się do wyajzdu na ME.

O powołaniach

To, że nie ma z nami Artura Wichniarka nie oznacza, że nie ma szans na wyjazd na Euro. Spokojnie. Wiem, że wszyscy chcieliby, bym podał nazwiska 23 zawodników, którzy pojada na Euro. Żeby uspokoić sytuację za dwa tygodnie ogłoszę nazwiska 30 zawodników, którzy będą przygotowywać się do wyjazdu na Euro. Na majowe zgrupowanie do Austrii pojedzie 25. Będzie 23, których trzeba zgłosić do UEFA i dwóch rezerwowych. Chcę, by byli z nami w razie kontuzji któregoś z kolegów.

O składzie na spotkanie z USA

Nie jest tak, że jedenastka, która zacznie środowy mecz będzie tą samą, która zagra z Niemcami. Wielu zawodników, których Krakowie nie ma jest bardzo bliska wyjazdu na Euro. Wszyscy wiemy o kim mówię. Adam Kokoszka, Radek Majewski i Dawid Janczyk grają wieczorem mecz młodzieżówki z Anglią, będzie ich obserwował Darek Dziekanowski. Nie wymagajcie ode mnie, żebym w marcu znał skład na mecz, który odbędzie się 8 czerwca.

O Jacku Krzynówku

Wiele razy mówiłem, że fakt, iż Krzynówek nie gra w klubie w ogóle mnie nie niepokoi. Wiem na co go stać, wiem jak pracuje na treningach i jestem pewien, że na mistrzostwa będzie w dobrej formie. Oczywiście jesteśmy w stałym kontakcie z nim i trenerem Wolfsburga Feliksem Magathem. Jeśli nadal nie będzie grał, pod koniec sezonu możemy poprosić Magatha, by pozwolił Jackowi pograć w meczu rezerw.

O zatrudnieniu fizjologa

Wcześniej nie było takiego tematu, bo zgrupowania były za krótkie. Teraz musimy optymalnie się przygotować do kilku meczów w krótkim okresie czasu. To bardzo ważne, potrzebujemy specjalisty. Wiemy, że Mariusz Lewandowski potrzebuje innych obciążeń niż Radosław Majewski.

O meczu z USA

Dla nas to spotkanie z Niemcami. Nie zajmujemy się formą Amerykanów. Wiemy, że oni grają po europejsku, z dwoma napastnikami. Dlatego to dobry sparingpartner. Ale dla nas liczy się tylko nasza postawa. Mówię moim zawodnikom, że maja traktować spotkania towarzyskie jak mecze o punkty. Tylko wtedy przygotują się do Euro. Wiem, że trudno im się zmobilizować po przyjeździe z klubów, w których walczą o mistrzostwo i europejskie puchary. Ale na razie spisują się bardzo dobrze.