Hiszpanie, uczcie się od Włochów!

- Hiszpania powinna uczyć się grać w piłkę od Włochów, jeżeli nie chce być określana mianem wiecznych przegranych - powiedział trener Hiszpanii Luis Aragones, na konferencji prasowej przed meczem z Włochami.

W środę w ramach przygotowań do Euro reprezentacja Hiszpanii podejmie Włochy. Na przedmeczowej konferencji prasowej selekcjoner gospodarzy komplementował włoskich piłkarzy i ich styl gry. Zdaniem Luisa Aragonesa Hiszpanie mają się czego uczyć od utytułowanych przeciwników.

- Były takie momenty w historii naszej reprezentacji, kiedy nie spełniliśmy pokładanych w nas oczekiwań, a powinniśmy osiągnąć znacznie więcej - zauważył trener Hiszpanów. - Włosi mają bardzo wielu dobrych piłkarzy, ale ich styl gry jest zupełnie inny niż nasz - sądzi trener i dodaje, że przede wszystkim hiszpańscy zawodnicy powinni się uczyć zaangażowania w grę, a za przykład podał Gennaro Gattuso. - Nauczmy się od niego jak należy poświęcać się za drużynę - wzywa Aragones.

Złośliwi mówią o Hiszpanach: "grali pięknie jak nigdy, przegrali jak zawsze...". Jest w tym zdaniu sporo prawdy. Hiszpanie na każdą wielką imprezę jadą w roli faworytów, ale nie osiągają znaczących sukcesów. Ostatni zwycięstwo w międzynarodowym turnieju piłkarze z półwyspu Iberyjskiego, odnieśli w 1992 roku. Wówczas na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, pokonali Polaków 3:2. Z kolei w zawodach organizowanych przez FIFA, Hiszpanie triumfowali tylko raz. W 1964 zwyciężyli ZSRR 2:1w finale ME w Hiszpanii.