Ferrari obawia się zespołu Kubicy

- Musimy ich szanować, bo wykorzystają każdą okazję aby odebrać punkty nam lub McLarenowi - mówi szef Ferrari Stefano Domenicali o BMW Sauber. W klasyfikacji konstruktorów po dwóch wyścigach włoski zespół ma osiem punktów straty do zespołu Roberta Kubicy.

24 punkty w dwóch Grand Prix zdobył McLaren, BMW Sauber ma 19. Ale gdyby nie pech Kubicy, który nie ukończył wyścigu w Melbourne, to niemiecko-szwajcarski zespół byłby prawdopodobnie na pierwszej pozycji!

Ferrari? Po najgorszej inauguracji sezonu od lat (dwie awarie silników i tylko jeden punkt w Melbourne) w Malezji wygrał co prawda Kimi Raikkonen, ale Felipe Massa znów nie dojechał do mety. Mimo problemów jednego z kierowców, Ferrari wciąż jednak ma najlepszy bolid w stawce.

Włoski szef zespołu obawia się jednak BMW Sauber. - Widzieliśmy, że mieli świetny weekend. Musimy ich szanować, bo wykorzystają każdą okazję aby odebrać punkty nam lub McLarenowi - stwierdził Domenicali. - Walka o mistrzostwo będzie trudniejsza, bo oni będą zabierać nam punkty - dodał Włoch.

Do końca sezonu pozostało jeszcze 16 wyścigów. Najbliższe Grand Prix odbędzie się 6 kwietnia w Bahrajnie.

Wideo relacja z Grand Prix Malezji