Świąteczny obiad zamówisz w internecie

Nie masz czasu ani ochoty na gotowanie wymyślnych dań na świąteczny obiad? Boisz się, że nie sprostasz wyrafinowanym gustom kulinarnym członków twojej rodziny? Nie martw się! Świąteczne potrawy możesz zamówić w restauracjach i firmach cateringowych.

Na portalu eRestauracja.pl znajdziemy adresy lokali z całego kraju, które przyjmują zamówienia na świąteczny catering. Możemy zamówić dania kuchni polskiej, ale bardziej wymagający klienci znajdą też oferty kuchni amerykańskiej, włoskiej, a nawet mongolskiej.

Kilkanaście restauracji z całego kraju jest gotowych dowieźć większe zamówienia nawet w niedzielny poranek.

Eksperci przewidują wzrost zapotrzebowania na gotowe potrawy. Polacy zarabiają coraz więcej, ale mają coraz mniej czasu - wybierają więc wygodę i zamawiają świąteczne potrawy do domu - informuje Dziennik "Polska".

Moda na ułatwianie sobie życia w święta szczególnie widoczna jest w okresie Bożego Narodzenia i sylwestra. - Popyt na usługi naszej firmy nie jest duży w Wielkanoc. Inaczej jest zimą. Wtedy oferta restauracji jest bogatsza: znajdą się w niej pierogi, barszcze, kapusta z grzybami. Natomiast potrawy wielkanocne Polacy wolą zrobić sami. A po mazurki idą do cukierni - powiedział nam Jacek Bartniczak z serwisu roomservice.pl, oferującego dostawy jedzenia z ponad 40 warszawskich restauracji.

Jeśli boimy się przyznać, że to nie my jesteśmy autorami potraw na świątecznym stole, możemy dostarczyć własną porcelanę, a potem chwalić się, że sami wszystko przygotowaliśmy.

Portal eRestauracja.pl wyręczy nas nawet w przystrojeniu świątecznego stołu i w usługiwaniu gościom - za 150-200 zł możemy wynająć kelnera.

Wygoda ma jednak swoją cenę. Zamówienie śniadania lub obiadu w restauracji nie będzie tanie. Dużo mniej wydamy, gdy sami przygotujemy potrawy w domu.

Ceny dań:

Restauracja u Hopfera: Talerz pierogów - od 26,50 do 42,50 zł; żurek z białą kiełbasą - 18,20 zł.

Restauracja Dyspensa: Pierogi z mięsem i duszonymi grzybami w śmietanie - 36 zł, żurek na borowikach - 21 zł, sernik - 19 zł.

Restauracja Dekanta: Talerz smażonych pierogów z okrasą - 17 zł; Babciny bigos - 18 zł; Staropolski żur - 12 zł.

Ceny dostawy (roomservice.pl): od 9 do 25 zł (zależnie od strefy)