Potężny menedżer odchodzi z PGNiG

Po zmianie zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w koncernie zaczynają się zmiany menedżerów. Wymówienie złożył już szef kluczowego, handlowego oddziału koncernu.

Jan Czerepok, szef oddziału handlowego, utracił w poniedziałek prokurę, czyli pełnomocnictwo do zawierania umów w imieniu firmy - poinformował gazowy koncern. - Złożył wymówienie z pracy - wyjaśniła nam rzecznik PGNiG Joanna Zakrzewska.

Oddział handlowy centralnie zarządzał handlem gazem PGNiG, a skala jego działalności była tak wielka, że gazownicy mówili o "drugim PGNiG". Oddział pracował nad nowym cennikiem PGNiG, którego od kilku tygodni nie chce zaakceptować Urząd Regulacji Energetyki.

Czerepok był jednym z nielicznych menedżerów koncernu, którzy zaczęli w nim pracę za czasów SLD, a za rządów PiS zrobili wielką karierę. Czerepok, który w latach 90. ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Moskiewskim, pracował w PGNiG od 2002 r. Latem 2006 r. został szefem przedstawicielstwa koncernu w Moskwie, a niespełna rok później awansował na szefa oddziału handlowego.