Kaczyński przeprasza studentów, ale tych, którzy w BUW się uczą

- Jeżeli państwo, ci którzy rzetelnie studiują, korzystają z Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, poczuli się urażeni to oczywiście przepraszam - mówił Jarosław Kaczyński na spotkaniu ze studentami UW. Kilkanaście dni temu były premier powiedział, że widział w BUW studentów oglądających w internecie filmy pornograficzne.

- Nie jestem w stanie wypchnąć ze swojej pamięci tej miłej dla mnie wizyty, bo ja kiedyś byłem bibliotekarzem, ale niemiłej z powodu tych filmów - mówił Kaczyński - To było dla mnie niemiłe.

Dalej były premier wspominał jak to wiele lat temu, w Stanie Wojennym, pracował w BUW. - Krótko, bo krótko, ale bardzo dobrze to wspominam - mówił. - Poznałem tam wielu ludzi i czasem ich odwiedzam, bo ich polubiłem. Niektórzy z nich pracują po dziś dzień. I właśnie kiedyś ich odwiedziłem - mówił Kaczyński. - No i wtedy się przeszedłem po sali, to był wieczór, to był sam koniec funkcjonowania BUW-u, no to przykro mi bardzo, ale co prawda to nie grzech - mówił były premier. - Ale wszystkich, którzy chodzą się tam uczyć przepraszam, jeśli się poczuli urażeni - mówił.