Houston wciąż wygrywa

W meczu na szczycie Konferencji Zachodniej Houston Rockets pokonali 102:94 Los Angeles Lakers. To już 22. zwycięstwo z rzędu drużyny z Teksasu!

Lakers udało się powstrzymać najlepszego strzelca Rockets Tracy'ego McGrady - skrzydłowy gospodarzy rzucił tylko 11 punktów (4/16 z gry). Ale goście nie znaleźli odpowiedzi na niesamowitą grę rozgrywającego Rafera Alstona, który zdobył aż 31 punktów, trafiając osiem rzutów za trzy. Oba wyniki to jego rekordy kariery.

Do przerwy Rockets prowadzili 15 punktami, ale w trzeciej kwarcie zostali powstrzymani i w ciągu 12 minut zdobyli tylko 12 punktów. Jednak dwie trójki Alstona pozwoliły Rockets prowadzić 71:66 po 36 minutach gry.

Sześć minut przed końcem meczu Lakers zmniejszyli straty do 84:86, ale za dwa punkty trafił Shane Battier. Potem w kolejnych akcjach za trzy trafiali Bobby Jackson i właśnie Battier - Houston wyszło na prowadzenie 96:86 i praktycznie utrzymało je do końca.

Jackson zdobył 19 punktów, 14 dodał Battier, a 13 i 11 zbiórek miał Luis Scola. W zespole Lakers najskuteczniejszy był Kobe Bryant, który rzucił 24 punkty, ale miał problemy z dobrą obroną Battiera.

Rockets, którzy wygrywają bez przerwy od 27 stycznia, mają szansę na poprawienie najlepszej serii zwycięstw w historii NBA, czyli 33 wygranych Lakers z sezonu 1971/72. Houston mają teraz 22 zwycięstwa - wygrali także 26 z ostatnich 27 meczów i 31 z 34. U siebie zwyciężyli w 15 kolejnych spotkaniach, wygrali 10 meczów od czasu kontuzji środkowego Yao Minga. W 11 z ostatnich 13 meczów Rockets rzucali przynajmniej 10 punktów więcej niż rywale.

Z bilansem 46-20 Rockets są liderami Konferencji Zachodniej. To trzeci wynik w całej NBA - lepsi są Boston Celtics (52-13) i Detroit Pistons (48-18).

We wtorek mecz na szczycie całej NBA - do Houston przyjeżdżają właśnie Celtics.