Policjant podejrzany o handel narkotykami

Na trzy miesiące trafił do aresztu policjant z komendy w Ostrowcu. Jest podejrzany o posiadanie i rozprowadzenia narkotyków.

27-letni mężczyzna w policji pracuje cztery lata. Ostatnio w prewencji. Zastał zatrzymany wraz z trzema mężczyznami w wieku 24-35 lat, mieszkańcami powiatu ostrowieckiego. Postawiono im już ponad 30 zarzutów, grozi im po 10 lat więzienia. W mieszkaniu jednego z nich policjanci odnaleźli popakowane w kilkunastu foliowych workach 13,5 kilograma marihuany oraz ponad 50 tys. zł. Pieniądze pochodzą prawdopodobnie ze sprzedaży narkotyków. - To nie było w mieszkaniu policjanta. Był on raczej odbiorcą - mówi Sławomir Mielniczuk. rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. Informuje, że sąd zdecydował jednak o aresztowaniu tylko jego. - Wobec pozostałych trzech zatrzymanych zastosował inne środki, takie jak dozór - dodaje prokurator Mielniczuk,

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono trzy samochody zatrzymanych, a nad sprawą pracuje również Biuro Spraw Wewnętrznych, czyli tzw. policja w policji. - Wobec policjanta wszczęto już postępowanie, w wyniku którego będzie on zwolniony z pracy. Taką decyzję podjął komendant wojewódzki - mówi Krzysztof Skorek, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.