Widzew i Zagłębie - odwołania 2 kwietnia

2 kwietnia o godz. 18 zdegradowane w styczniu z Orange Ekstraklasy Widzew Łódź i mistrz Polski Zagłębie Lubin dowiedzą się - czy Trybunał Piłkarski przy PZPN uwzględnił ich odwołania.

- Potwierdzam, że wnioski obu klubów już do mnie dotarły, więc formalnie mogłem ustanowić termin posiedzenia Trybunału - mówi jego szef Krzysztof Malinowski. - Spotkamy się w pełnym sześcioosobowym składzie w środę 2 kwietnia. Na godz. 14 przewidujemy rozpatrzenie odwołania łodzian, na 16 lubinian. O godz. 18 powinniśmy wydać orzeczenie.

Trybunał jest drugą (i ostatnią w PZPN) instancją w sprawach dyscyplinarnych. Później ukarani mogą się jeszcze odwoływać do Trybunału przy PKOl. W styczniu Widzew i Zagłębie - jako klub nr 6 i 7 - zostały przez Wydział Dyscypliny zdegradowane za udział w aferze korupcyjnej. W ubiegłym roku Trybunał przy PZPN rozpatrując wcześniejsze odwołania ani jednemu klubowi nie cofnął kary degradacji, a Górnikowi Polkowice wręcz ją podwyższył. Również w PKOl nikt na razie nie dostał złagodzonego wyroku.