Polska liga goni Europę, ale pogrąża się w paradoksach

PRZEGLĄD PRASY. Dwóch piłkarzy Motoru wyjechało pracować fizycznie do Anglii, a rewelacyjny w lidze Grodzisk traci ekstraklasę. Dziwne? Nie, takie sytuacje są u nas na porządku dziennym - pisze "Życie Warszawy".

Michał Zieliński to napastnik Polonii Bytom, który w rundzie jesiennej pogrążył Zagłębie Lubin i GKS Bełchatów. Zimą interesowała się nim Legia. Tymczasem niewiele brakowało, żeby cztery lata wcześniej zakończył karierę. Zdesperowany zawodnik (wówczas Concordii Knurów) wyjechał do Holandii. Pracował przy taśmie, układając warzywa i owoce. Na powrót nie zdecydował się natomiast były bramkarz Górnika Łęczna (pięć meczów w ekstraklasie) Bartosz Rachowski. Rzucił futbol na rzecz pracy przy zmywaku w Szkocji - podaje "Życie Warszawy". Teraz wyjazd do Anglii wybrało dwóch 21-letnich zawodników II-ligowego Motoru - Erwin Sobiech i Damian Falisiewicz.

Gdy w maju 2006 roku Polonia Warszawa zremisowała arcyważny mecz z Pogonią (co kosztowało ją degradację z ekstraklasy), trener Andrzej Wiśniewski nie mógł wystawić w pierwszej połowie swojego lidera Dariusza Dźwigały. Ten zdawał akurat... wieczorową maturę z biologii. Widzew zamieszcza właśnie w prasie ogłoszenia. Prosi o zgłaszanie się do klubu swoich wierzycieli, bo jego poprzedni szefowie stracili rachubę. Całkiem niedawno tą samą drogą (przez prasę) Świt Nowy Dwór szukał trenera.