Doradca Obamy rezygnuje po nazwaniu Hillary Clinton "potworem"

Samantha Power bezpłatnie doradzająca Barackowi Obamie w sprawach związanych z polityką zagraniczną, zrezygnowała z pełnionej przez siebie funkcji po tym jak w wywiadzie dla szkockiej gazety nazwała senator Hillary Clinton "potworem".

Więcej informacji na specjalnym serwisie Wybory w USA

Feralna wypowiedź znanej pisarki i laureatki nagrody Pulitzera padła w trakcie wywiadu, którego udzieliła gazecie "The Scotsman". Zdaniem dziennikarzy mocne słowa pod adresem Hillary Clinton padły w chwili nieuwagi, kiedy pani Power rozwodziła się na temat bezwzględnych metod stosowanych przez sztab pani senator. - Ona sama też jest potworem. Nie cofnie się przed niczym - stwierdziła Power.

- Z głębokim żalem, rezygnuję dziś z roli doradcy kampanii Obamy - oświadczyła Power dodając, że jej wypowiedź była niezgodna nie tylko z jej prawdziwą opinią na temat byłej pierwszej damy, ale też z duchem kampanii wyborczej Baracka Obamy. - Najmocniej przepraszam senator Clinton, senatora Obamę i wspaniały zespół, z którym pracowałam przez ostatnich 14 miesięcy. - dodała.