Patrick Swayze chory na raka

Partick Swayze - aktor i tancerz, gwiazdor filmów "Dirty Dancing" i "Duch" jest chory na raka trzustki - informuje agencja Reuters.

- Nowotwór trzustki u 55-letniego aktora stwierdzono miesiąc temu - potwierdził dziennikowi New York Post jego rzecznik. - Postęp choroby nie był zaawansowany. Patrick dobrze znosi leczenie - powiedział. - Te wszystkie doniesienie mówiące, że Patrickowi zostało niewiele czasu, że jest w fatalnej kondycji psychicznej są całkowitą nieprawdą - napisał lekarz aktora George Fischer w oświadczeniu opublikowanym przez portal internetowy TMZ.com.

Media informowały, że stan zdrowia aktora jest bardzo zły i pozostało mu jedynie kilka tygodni życia. W oświadczeniu dla portalu TMZ.com przedstawiciele aktora twierdzą, że cieszy się on z zainteresowania jego stanem zdrowia i stara się normalnie wypełniać swoje zobowiązania. Rzecznik aktora nie chciał udzielać dalszych komentarzy.

Pamiętna rola w "Dirty Dancing"

Rola instruktora tańca Johnny'ego Castle w filmie "Dirty Dancing" z 1987 roku przyniosła aktorowi największą popularność. Swayze zagrał w nim u boku Jennifer Grey. Film stał się kasowym hitem i przyniósł obojgu aktorom nominacje do nagrody Złotego Globu.

W 1990 aktor wystąpił u boku Demi Moore w romansie "Uwierz w ducha". Film okrzyknięty "wyciskaczem łez" wszechczasów był kolejnym w jego karierze kasowym hitem. "Uwierz w ducha" zdobył nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Roku.

Urodzony w Teksasie aktor swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w szkole baletowej założonej przez jego matkę. Karierę tancerza porzucił jednak na rzecz ról filmowych i występów w telewizji.