Euforia w Turcji po zwycięstwie Fenerbahce

Turcy świętowali do późnej nocy awans Fenerbahce Stambuł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, po tym jak ich drużyna pokonała w rzutach karnych Seville.

Turecki ,,Sabah" nazwał drużynę ze Stambułu "wschodzącą gwiazdą Europy", a na pierwszej stronie umieszczono ogromne zdjęcie Volkana Demirela, który w krytycznym momencie obronił trzy rzuty karne.

Fenerbahce jest drugą turecką drużyną, która zaszła do ćwierćfinału w europejskich pucharach. Kilka lat temu ich odwieczni rywale z dzielnicy Galatasaray wygrali Puchar UEFA.

- Zapowiedzieliśmy, że w ciągu kilku sezonów zbudujemy mocny klub, liczący się w Europie i to powoli czynimy - powiedział Aziz Yildirim prezes Fenerbahce.

Media jednogłośnie stwierdziły, że kluczem do zwycięstwa była osoba Zico, który umiejętnie pokierował drużyną w najtrudniejszych chwilach.

Pomimo ogromnej rywalizacji pomiędzy drużynami ze Stambułu, wczorajsze zwycięstwo piłkarzy Fenerbahce porównano do sukces reprezentacji Turcji na Mistrzostwach Świata w 2002 roku. - Radość ze zwycięstwa nie jest tylko powodem do dumy dla zawodników Fenerbahce, ale dla całej Turcji, bo przecież drużyna ze Stambułu reprezentuje cały kraj - stwierdził Mustafa Denizli, trener reprezantacji.