Pizza Dominium chce przyciągnąć kawowych smakoszy

Kawiarnie to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gastronomii. Jego wartość wzrasta o 40 proc. rocznie, dlatego konkurencja na nim jest coraz ostrzejsza. Nowym graczem chce być Pizza Dominium - pisze "The Wall Street Journal Polska".

Już wkrótce w najlepiej zlokalizowanych restauracjach sieci Pizza Dominium jej klienci będą mogli napić się nie tylko espresso jak dotychczas, ale aż 16 rodzajów kaw. Oferta ma być stopniowo rozszerzana na inne lokale. Zdaniem cytowanych przez "WSJP" ekspertów szeroki wybór kaw nie pomoże jednak przyciągnąć Pizzy Dominium nowych klientów, skorzystają z niej raczej ci, którzy jadają w jej restauracjach.

"WSJP" pisze, że rynek kawiarń w Polsce wart jest 1,5 mld zł i dynamicznie się rozwija. Eksperci, do których dotarła gazeta są zdania, że Polacy stają się smakoszami kawy a jej picie - częścią stylu życia. Stąd coraz więcej w Polsce miejsc specjalizujących się w podawaniu kawy. Grupa Empik&Fashion zamierza otworzyć w tym roku 10-15 lokali Empik Cafe. Mająca w Polsce 13 lokali brytyjska sieć Costa Coffee widzi w naszym kraju potencjał na 100 kawiarni. Według "WSJP" w tym roku do polski wejdzie amerykański gigant Starbucks.