10 000 punktów Jamesa

LeBron James pobił kolejny rekord ligi NBA. Jako najmłodszy w historii zawodnik przekroczył liczbę 10 000 zdobytych punktów. Gwiazdor Cavaliers ?jubileuszowe? punkty zdobył efektownym wsadem w trzeciej kwarcie przegranego meczu z Boston Celtics

W momencie zdobycia 10 000 punktów LeBron James miał 23 lata i 59 dni. Poprzedni rekord należał do Kobe'ego Bryanta, który tyle punktów zdobył mając 24 lata i 194 dni.

James już pracuje nad kolejnym rekordem. Mecz z Boston Celtics zakończył z dorobkiem 24 punktów 8 zbiórek i 4 asyst. To nie wystarczyło do pokonania najlepszej drużyny ligi. Celtics prowadzeni przez Raya Allena (22 punkty) i Kevina Garnetta pokonali Cavaliers 92:87.

W meczu na szczycie Konferencji Zachodniej New Orleans Hornets pokonali Phoenix Suns 120:103. To kolejna w ostatnim czasie wysoka porażka Suns. W niedzielę "Słońca" przegrały z Detroit Pistons 116:86. W meczu z Hornets 32 punkty i 12 zbiórek zaliczył Amare Stoudemire. Dla "Szerszeni" 27 punktów zdobył David West.

Prawdziwy pogrom obejrzeli jednak kibice w Seattle, gdzie SuperSonics przegrali z Denver Nuggets różnicą 42 punktów (138:96). W drużynie Nuggets aż siedmiu zawodników zdobyło powyżej 10 punktów, najwięcej - 31 Allen Iverson.

Niespodziewanej porażki doznała druga ekipa na Wschodzie - Detroit Pistons. "Tłoki" przegrały z Utah Jazz 95:103, a o losach meczu zadecydowała druga połowa meczu, którą Pistons przegrali 42:61. 24 punkty dla "Jazzmanów" zdobył Mehmet Okur, dla Pistons 22 punkty rzucił Richard Hamilton.

Pierwszy mecz przed własną publicznością. po przejściu do Atlanty rozegrał Mike Bibby. Co ciekawe przeciwnikiem Hawks w tym meczu był poprzedni klub zawodnika - Sacramento Kings. Bibby nie miał litości dla byłych kolegów i poprowadził "Jastrzębie" do zwycięstwa 123:117. Zdobył 24 punkty i zanotował aż 12 asyst. Najwięcej punktów w ekipie Hawks rzucił jednak Joe Johnson - 26. Dla Kings po 25 punktów zdobyli Beno Udrih i Brad Miller.