TVP pokaże walkę Polaków o Pekin w piłce ręcznej

TVP kupiła prawa do relacji z olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Polki będą walczyć o przepustkę do Pekinu w Rumunii (28-30 marca), a Polacy u siebie pod koniec maja. Wszystkie mecze będą w TVP Sport, spotkania ?biało-czerwonych" także w TVP 2.

"TVP S.A nabyła prawa do transmitowania olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn -również tych z udziałem reprezentacji Polski. Zawody z udziałem naszych szczypiornistek odbędą się w Rumunii w dniach 28-30 marca. Rywalkami Polek o dwa miejsca premiowane awansem do Pekinu będą zespoły Chorwacji, Wybrzeża Kości Słoniowej i Rumunii. Wszystkie mecze turnieju pokaże TVP Sport. Dodatkowo mecze z udziałem reprezentacji Polski transmitowane będą w TVP1." - napisała we wtorek TVP w komunikacie prasowym.

Gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego szczypiornistów w dniach 30 maja - 1 czerwca będzie Polska. Przeciwnicy podopiecznych Bogdana Wenty to Szwecja, Argentyna i Islandia. Przebieg całego turnieju transmitował będzie TVP Sport, a dodatkowo mecze z udziałem Polaków na żywo pokaże TVP2.