Zgrupowanie kadry: Kokoszka kapitanem, Leo dla Sport.pl!

- Bez względu na to, jak piłkarze zagrają w meczu z Estonią, nie zamierzam po tym spotkaniu nikogo skreślić - wyjawił Sport.pl Leo Beenhakker. Ze zgrupowania we Wronkach wyjeżdża Wojciech Łobodziński, który choruje na grypę żołądkową.

Garguła i Matusiak walczą o wyjazd na Euro

Jakub Wawrzyniak dla Sport.pl

O godz. 10 kadrowicze odbyli pierwszy wtorkowy trening, w którym brało udział 16 piłkarzy. Zawodnicy trenowali m.in. strzały na bramkę z 17 m, co najlepiej wychodziło Kamilowi Grosickiemu i Markowi Zieńczukowi. Na godz. 17 zaplanowany jest kolejny trening.

Leo Beenhakker nie podał w jakim składzie Polacy rozpoczną mecz z Estonią, choć jak zapewnił podstawową jedenastkę ma już w głowie. Na razie wiadomo, że kapitanem zespołu będzie Adam Kokoszka, a szansę dostaną wszyscy zawodnicy biorący udział w zgrupowaniu. Trener zapewnia, że bez względu na grę i wynik w środowym meczu z nikogo definitywnie nie zrezygnuje.

- Obecne zgrupowanie we Wronkach to jeden z elementów naszego +tournee+, które zaczęliśmy obozami w Turcji i na Cyprze. Mamy za dwa tygodnie mecz w Szczecinie i pod koniec marca w Krakowie. Na pewno część z tych piłkarzy, którzy zagrają z Estonią ma szansę pojechać na mistrzostwa Europy. Część z nich to nowi, młodzi zawodnicy. Na pewno bardzo utalentowani, ale musimy się przekonać i oni muszą potwierdzić na boisku, że są w stanie zrobić krok wyżej. Czy mogą od gry w lidze przejść na poziom reprezentacji. I to zgrupowanie oraz mecz z Estonią jest temu poświęcone. To w jakiej oni są teraz formie nie jest dla mnie istotne - wyjaśnił szkoleniowiec.

Wyjawił jednak, że jest grupa zawodników, którzy mają największe szanse na wyjazd do Austrii. - Mam w głowię grupę około 30 zawodników, którzy mogą pojechać na mistrzostwa Europy - powiedział Leo Beenhakker, trener polskiej reprezentacji podczas zgrupowania kadry we Wronkach. - Ale z decyzjami musimy czekać do końca sezonu. Pozostało jeszcze trochę czasu, różne rzeczy mogą się przydarzyć jak choćby kontuzje.

Beenhakker jest zadowolony z występów kadrowiczów w pierwszej wiosennej kolejce Orange Ekstraklasy. Adam Kokoszka strzelił bramkę dla Wisły Kraków, a do siatki trafiali też piłkarze Widzewa Łódź - Tomasz Lisowski i Piotr Kuklis. Świetny mecz z Legią Warszawa rozegrał pomocnik Groclinu, Radosław Majewski.

Zgrupowanie we Wronkach po południu opuści Wojciech Łobodziński. Piłkarz Wisły Kraków na mecz z Estonią został powołany awaryjnie, ponieważ urazów w meczach ekstraklasy doznali Dawid Nowak i Marcin Kuś. Spośród zawodników uczestniczących w zgrupowaniu zawodnik Wisły ma największe doświadczenie reprezentacyjne. Do tej pory w kadrze rozegrał 13 spotkań.