PiS atakuje rząd: Tworzycie polityczny Matrix

Pokazem slajdów przedstawiających "polityczny Matrix" podsumował rzecznik PiS-u Mariusz Kamiński sto pierwszych dni urzędowania gabinetu Donalda Tuska. PiS wyliczył błędy rządu składające się na "polityczny Matrix": "kryzys w służbie zdrowia", "gang obcinaczy palcy", "wielokrotne zabójstwo laptopa" czy "mityczny raport Julii Pitery".

Którego ministra oceniasz najlepiej? Głosuj

Pokaz slajdów rozpoczął się od zdjęcia Julii Pitery, Donalda Tuska i Zbigniewa Ćwiąkalskiego w strojach bohaterów "Matrixa" - tych... dobrych, którzy walczyli ze zniewalająca ludzkość, fałszywą rzeczywistością. - Zwracamy uwagę, że strój świetnie pasuje do tej roli - mówił rozradowany młody rzecznik PiS-u.

Przeczytaj, skąd specjaliści PiS-u wzięli zdjęcia Donalda "Neo" Tuska i jego drużyny !

- Pierwsze starcie rządu to kryzys w służbie zdrowia - ciągnął przedstawiając kolejne zdjęcia. - Co wtedy, Mariuszu, się działo? - pyta go drugi młody poseł PiS-u, Adam Hofman. - Brak kompetencji rządu podczas Rady Gabinetowej. Dalej afera z długiem PC - słyszymy oglądając kolejne slajdy. - Chyba półtorej tygodnia (odmiana oryginalna) to było w mediach, prawda? - pyta Kamiński.

Następne sceny z "politycznego Matrixa" wg PiS-u: "gang obcinaczy palcy" (odmiana oryginalna), "wielokrotne zabójstwo laptopa". - Minister Ćwiąkalski jest najbardziej medialną postacią w tym rządzie. Policzyliśmy, że miał więcej konferencji prasowych niż minister Ziobro w analogicznym okresie - ujawnia rzecznik PiS-u.

Kolejny błąd rządu to - wg PiS-u - brak rezultatów wizyty Donalda Tuska w Moskwie i ponawiające się groźby wycelowania w Polskę rosyjskich rakiet. - Te zdjęcie (odmiana oryginalna) mówi samo za siebie - mówi Kamiński, pokazując slajd przedstawiający rosyjskie rakiety.

- Kolejki na granicy, strajk celników, kontrowersyjne nominacje (Krzysztof Bondaryk) mityczny raport Julii Pitery - posłowie PiS-u wymieniają następne błędy rządu. - Słyszałem od kolegów z Platformy, że w rzeczywistości go nie ma. Podobno to kilka odręcznie zapisanych kartek - mówi Kamiński o raporcie Julii Pitery nt. CBA.

- Największym zaniedbaniem rządu był totalny brak ustaw. Co działo się w Sejmie? Cisza spokój, nic się nie dzieje. Te zdjęcie (odmiana oryginalna) obrazuje to najlepiej - ciągnie Kamiński. - Odwołano posiedzenie Senatu, bo nie było nad czym pracować - podkreśla, dodając, że przecież PiS złożył całe mnóstwo ustaw, które tylko czekają, by wprowadzić je do porządku obrad.

Niestety, posłowie PiS-u przygotowali się jedynie do prezentacji: - Dzisiaj nie będzie pytań - oświadczyli i... wyszli, nie czekając na reakcję dziennikarzy.

Chlebowski: Polityka to nie szopka

- Rola opozycji nie polega na tym, by codziennie robić sobie z polityki szopki: kręcić filmiki, pokazywać slajdy. Rola opozycji polega na tym, by tworzyć sensowną alternatywę wobec rządzących. Apelujemy do opozycji, by zeszła na ziemię - skomentował show działaczy PiS-u Zbigniew Chlebowski, szef klubu PO. Dodał też, że "chyba przedawkowali niebieskie pigułki".

Zobacz też: PO proponuje zmiany w konstytucji | Kopacz o stu dniach rządu

Więcej newsów, więcej źródeł. Zobacz Zoom24.pl