Jak daleko jest Wisła od Ligi Mistrzów

Czy gracze kadry Beenhakkera i reprezentanci innych krajów mogą dać Wiśle pierwszy awans do Ligi Mistrzów?

Jeśli uwzględnimy zawodników, których jeszcze planuje Wisła sprowadzić, jej kadra będzie się składać z niemal samych graczy reprezentacyjnych.

Lider ekstraklasy, jeśli zdobędzie mistrzostwo Polski w eliminacjach Ligi Mistrzów, będzie mógł wystawić niemal cały skład złożony z piłkarzy, którzy przewinęli się przez kadrę Leo Beenhakkera. Kto i ile razy z wiślaków za kadencji Holendra wystąpił w reprezentacji:

Pawełek - 3 A - Baszczyński - (powołany na mecz z Belgią), Głowacki - 1 A, Kokoszka - 4 A, Dudka 14 A - Łobodziński 13 A, Garguła (transfer planowany) - 8 A, Sobolewski 11 A, Krzynówek (transfer planowany) - 15 A - Matusiak 12 A, Paweł Brożek 3 A.

Druga jedenastka:

Ilie Cebanu (reprezentacja U-23 Mołdawii) - Junior Diaz 5 A (Kostaryka), Cleber, Mauro Cantoro, Piotr Brożek - 1 A - Patryk Małecki (U-21), Rafał Boguski 1 A, Tomas Jirsak (były reprezentant Czech U-23), Marek Zieńczuk 2 A, Andrzej Niedzielan, Dudu Omagbemi.

Daleka droga do Ligi Mistrzów

Jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego Wisła zacznie eliminacje Ligi Mistrzów od II rundy kwalifikacyjnej - 29-30 lipca - i będzie rozstawiona. Może się w niej spotkać z mistrzami Szwecji, Łotwy, Bośni czy Islandii i innymi słabeuszami, którzy awansują z I rundy. W III rundzie krakowianie nie będą już rozstawieni. Przy pechu mogą trafić na trzecią i czwartą drużynę z lig: hiszpańskiej, angielskiej i włoskiej, trzeci zespół z lig: francuskiej, niemieckiej i portugalskiej. Reszta potencjalnych przeciwników Wisły będzie znana po zakończeniu rozgrywek w ligach i wynikach II rundy.

Czy Wisła po transferach Krzynówka i Garguły zagra w Lidze Mistrzów?