Chora ordynator ewakuowanego szpitala pojechała na wycieczkę?

Starosta w Jędrzejowie Edmund Kaczmarek poinformował Radio Kielce, że skieruje sprawę o domniemaniu popełnienia przestępstwa zagrożenia życia i niewłaściwe korzystanie ze zwolnienia lekarskiego do prokuratury.

Radio Kielce dowiedziało się nieoficjalnie, że Jolanta Moś, ordynator oddziału dziecięcego i noworodkowego szpitala w Jędrzejowie wyjechała na wycieczkę na Bliski Wschód. Wcześniej ze szpitala w Jędrzejowie ewakuowano kobiety w ciąży i noworodki do innych placówek ze względu na brak lekarzy. Dyrektor placówki w Jędrzejowie Stanisław Stelmasiński poinformował Radio Kielce, że ZUS sprawdzi zwolnienia lekarskie trzech medyków, którzy nie stawili sie do pracy. Dyrektor Stelmasiński jeszcze raz powtórzył, że szpitala nie stać na podwyżki w wysokości 1500 złotych dla lekarzy i tysiąca złotych dla pielęgniarek. Tym bardziej, że zarobki lekarzy należą do jednych z najwyższych w województwie świętokrzyskim.

Natomiast dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach Jan Gierada zaapelował w imieniu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Zakładów Opieki Zdrowotnej do wszystkich dyrektorów publicznych i niepublicznych placówek Opieki Zdrowotnej, aby nie zatrudniali lekarzy, którzy jak czytamy w oświadczeniu "porzucili noworodki w Jędrzejowie".

Pani ordynator Jolanta Moś, pisze dalej Jan Gierada, "która wyjechała sobie do Ziemi Świętej powinna już tam zostać - będzie bliżej Pana Boga, a dalej od dzieci". Nie rozumiem tego, żeby niewinne dzieci skazywać na niebezpieczeństwo - dodał Gierada.

Ordynator Jolanta Moś przebywa na zwolnieniu lekarskim do 13 lutego.