Łobodziński przechodzi do Wisły

Reprezentant Polski, Wojciech Łobodziński w piątek zostanie piłkarzem Wisły Kraków.

Nowy wiślak na zdjęciach

Wisła kusi Gargułę

Jak nieoficjalnie dowiedział się Sport.pl Łobodziński uzgodnił z Wisłą warunki indywidualnego kontraktu i w piątek ma przejść testy medyczne. Później zostanie oficjalnie przedstawiony jako piłkarz Wisły. Jeszcze tego samego dnia dołączy do nowego zespołu na zgrupowaniu w Hiszpanii.

Reprezentant Polski, który w środę zdobył bramkę w meczu przeciwko Czechom będzie kosztował Wisłę tylko 500 tys. euro. Taką sumę odstępnego miał wpisaną w kontrakcie z Zagłębiem. To drugi kadrowicz, który zimą wzmocnił Wisłę. W środę do zespołu dołączył Radosław Matusiak, który został na pół roku wypożyczony z holenderskiego Heerenveen.

O odejściu Łobodzińskiego z Zagłębie do Wisły Sport.pl informował już wcześniej. Dziś nastąpi oficjalne potwierdzenie tego faktu.

Krakowianie od roku starali się o Łobodzińskiego. Na jego drodze do Krakowa raz stanęła wysokość zarobków, a innym razem wizja walki o mistrzostwo Polski z Zagłębiem. Teraz pomocnika reprezentacji Polski nic już w Lubinie nie trzyma, a nawet więcej - piłkarz chciałby jak najszybciej opuścić klub z Dolnego Śląska, który nie ma już żadnych szans na walkę o mistrzostwo Polski lub choćby Pucharu UEFA, a w dodatku zostanie z końcem sezonu karnie zdegradowany do drugiej ligi za korupcję. - Wojtek mówił, że nie chce grać na zapleczu ekstraklasy. Nie wiem, czy na jego decyzji zaważyła degradacja, ale z tego powodu na pewno nikt się na niego nie będzie gniewał. Widocznie stwierdził, że w tym momencie to będzie najlepsze dla rozwoju jego kariery - ocenia Jakub Jarosz, dyrektor sportowy Zagłębia.

Czy Łobodziński w Wiśle będzie grał równie dobrze jak w kadrze?