TVP będzie współpracować z TV Trwam

Telewizja Polska kończy negocjacje z TV Trwam fundacji Lux Veritatis w sprawie wynajmu pojemności satelitarnej na satelicie Astra - wynika z informacji ?Press?.

Kilka dni temu na pojemności należącej do TVP na satelicie Astra pojawił się sygnał TV Trwam. Dotychczas stacja związana z Tadeuszem Rydzykiem nadawała z innej częstotliwości - również na Astrze - tam jednak dzieliła pasmo m.in. z czeską telewizją muzyczną Ocko, belgijską stacją RTBF i niemiecką o profilu erotycznym - Eurotic TV. Teraz TV Trwam można oglądać dodatkowo z pojemności satelitarnej telewizji publicznej, na której nadaje jedynie adresowany do Białorusinów kanał TVP - Belsat. Jeśli TVP porozumie się ze stacją ojca Rydzyka, Trwam będzie nadawana wyłącznie z pasma telewizji publicznej - informuje strona internetowa miesięcznika "Press".

- Trwają testy TV Trwam na naszym transponderze. Prawdopodobnie nawiążemy z nią biznesową współpracę - tłumaczy "Pressowi" Marcin Bochenek, członek zarządu TVP SA odpowiedzialny za sprawy technologiczne.

TV Trwam jest nadawana z satelity Astra od początku swojej działalności, czyli maja 2003 roku. Z kolei TVP kontrakt z Astrą podpisała we wrześniu 2005 roku.