Info Veriti - nowy serwis informacji gospodarczej

Serwis internetowy dostarczający danych na temat firm uruchamia spółka Info Veriti. Zapowiada, że będzie to jedna z najbardziej konkurencyjnych tego typu usług na rynku

- W naszej bazie nawet klienci indywidualni będą mogli łatwo sprawdzić np. dewelopera czy biuro podróży - zapowiada Adam Kniewski, prezes Info Veriti (spółka to część międzynarodowej grupy Havis). Jeden raport o firmie, dostępny natychmiast online, ma kosztować tylko niespełna 10 zł netto. Będą w nim wszystkie dane z Krajowego Rejestru Sądowego, informacje o powiązaniach kapitałowych, raporty finansowe, niekiedy także informacje z prasy - rzeczy cenne dla przedsiębiorców chcących np. zweryfikować wiarygodność kontrahenta. Baza zawiera dane 300 tys. podmiotów (spółek, ale także np. spółdzielni mieszkaniowych).

Dla Info Veriti pracuje w całej Polsce 350 tzw. korespondentów aktualizujących dane (głównie z sądów) i kilkadziesiąt osób w biurze w Warszawie zajmujących się m.in. ich weryfikacją i przetwarzaniem (w sumie wprowadzają do baz ok. 4 tys. zmian dziennie). Wczoraj spółka chwaliła się wynikami badania GFK Polonia, które potwierdziło niemal pełną aktualność i wyczerpujący zakres danych w jej serwisie w porównaniu z danymi dostępnymi w sądach.

Info Veriti liczy na to, że do końca roku jej przychody z tej usługi sięgną 8-9 mln zł. Przez pierwsze 30 dni od oficjalnego startu serwisu (11 lutego) korzystanie z baz danych będzie dla wszystkich darmowe i możliwe bez rejestracji.