Byli klienci BPH mają kłopoty z kartami płatniczymi

Znów kłopoty z bankową fuzją. Niektórym dawnym klientom BPH przeniesionym do Pekao wczoraj przestały działać karty płatnicze. A Pekao zrzuca winę na pocztowców.

Kłopoty z niedziałającymi kartami płatniczymi zgłosiło nam wczoraj kilku klientów Pekao z Warszawy i okolic. Skarżyli się, że "starymi" kartami z logo BPH nie mogą już zapłacić w żadnym sklepie ani wypłacić pieniędzy z żadnego bankomatu. Bank je po prostu zablokował! - Jak można z dnia na dzień, bez uprzedzenia, unieważnić komuś kartę? - pieklił się jeden z naszych czytelników.

Wszyscy poszkodowani to byli klienci BPH, którzy do Pekao zostali przeniesieni w ramach wielkiej bankowej fuzji na początku grudnia 2007 r., wraz z oddziałami BPH, w których mieli rachunki. Szefowie Pekao od razu zapowiedzieli, że wydadzą klientom nowe karty płatnicze - już z logo Pekao - i przyporządkują im nowy numer rachunku. Wymiana kart miała być rozłożona na kilka miesięcy.

Do tej pory, choć bank wymienił przejętym klientom blisko milion kart, nie było większych problemów. Co się stało tym razem? - Rzeczywiście, unieważniliśmy pewną liczbę kart klientom z Warszawy i okolic, których właśnie przenosimy z systemu informatycznego BPH do naszego. Ale wszystkie te osoby trzy tygodnie temu powinny otrzymać pocztą nowe karty i oddzielną przesyłką numery PIN - tłumaczy Arkadiusz Mierzwa, rzecznik Pekao.

Jego zdaniem mogło się zdarzyć, że z winy poczty do kogoś nowe karty nie dotarły, niektórzy klienci z różnych przyczyn ich nie odebrali ze skrzynki lub odebrali, ale nie aktywowali, np. myśląc, że to tylko karty dodatkowe.

Mierzwa deklaruje, że bank pospieszy z pomocą wszystkim, którym przestały działać stare karty, a nie mają jeszcze nowych. - Prosimy tych klientów, by skontaktowali się z infolinią, ich dotychczasowe karty zostaną odblokowane. Klienci mogą też zamówić nową kartę w oddziale Pekao i tam ją odebrać bez pośrednictwa poczty - informuje Mierzwa.

Rzecznik Pekao nie chce ujawnić, jak dużej liczby klientów może dotyczyć problem niedziałających kart.