"GP": Za parkowanie w Warszawie zapłacisz z komórki

W Warszawie mPay rozpoczyna testowanie możliwości płacenia za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego - pisze "Gazeta Prawna".

W najbliższy wtorek mPay, należąca do notowanej na giełdzie spółki ATM firma zajmująca się technologiami mobilnych płatności, poinformuje oficjalnie o rozpoczęciu testów.

Według gazety samochód będzie musiał być oznaczony specjalną nalepką, którą będzie można kupić ją w kiosku. Ma ona umożliwić straży miejskiej sprawdzanie, czy pobierana jest opłata za parkowanie. Konieczna też będzie rejestracja w systemie parkowania, czyli przypisanie numeru naklejki do numeru rejestracyjnego samochodu i konta w systemie mPay.

Usługa w pierwszej kolejności będzie dostępna dla klientów Polkomtela i mBank Mobile, a w kilka dni później także dla osób korzystających z usług sieci Play.

Samo płacenie ma być bardzo proste: po połączeniu z bezpłatnym numerem rozpoczyna się naliczanie opłaty, a ponowne połączenie z tym numerem kończy je. Kwota pobierana jest z konta klienta w systemie mPay.

Z informacji GP wynika, że mPay negocjuje umowy na tę usługę w innych miastach.