TVN wprowadzi na jesieni nowy program zamiast TzG

TVN przymierza się do wprowadzenia na jesieni programu rozrywkowego z gatunku reality talent show - informuje "Presserwis. Byłby on oparty na formacie programu "Got talent", o którym stało się głośno w Polsce, kiedy jego zwycięzcą został w Wlk.Brytanni sprzedawca telefonów Paul Potts śpiewający w finale arię operową.

Edward Miszczak szef programowy TVN-u przyznał "Presserwisowi", że stacja zastanawia się nad emisją tego programu jesienią, ale najpierw musi znaleźć odpowiednie miejsce w ramówce.

Według serwisu decyzja w sprawie "Got talent" może zależeć m.in. od tego, czy wiosenna - siódma edycja- "Tańca z gwiazdami" w TVN-ie będzie ostatnia.

Formuła programu "Got talent" polega na tym, że rywalizują w nim osoby utalentowane w różnych dziedzinach artystycznych - śpiewacy, tancerze, magicy, komicy itp. W amerykańskiej wersji główną nagrodą jest 1 mln dolarów, w brytyjskiej - 100 tys. funtów. Programy oparte na tym formacie emitują także m.in. telewizje w Niemczech, we Francji, w Belgii, Holandii, Grecji i Rosji.

Producentem polskiej edycji - według "Presserwisu" - miałaby zostać firma FremanlteMedia Polska.