Expander kontratakuje

Najstarszy gracz na rynku doradców finansowych zapowiada ekspansję zagraniczną, rozbudowę sieci oddziałów i nowe produkty.

Expander - podobnie jak coraz liczniejsi jego konkurenci - zajmuje się bezpłatnymi konsultacjami w sprawach finansów osobistych i pośredniczeniem w sprzedaży usług finansowych.

W ubiegłym roku 60 proc. udziałów w spółce kupiły od Grupy GE Money fundusze, którym doradza Innova Capital i 3TS Capital Partners. Nowy właściciel chce w ciągu trzech do pięciu lat trzykrotnie zwiększyć wartość Expandera i wprowadzić spółkę na giełdę

Do tego czasu Expander chce zwiększyć liczbę oddziałów. Na koniec ubiegłego roku miał ich 57, w tym powstanie kolejnych 18. - Najpóźniej w 2010 r. otworzymy nasz setny oddział - zapowiada prezes Expandera Małgorzata Zbierada-Tyszkiewicz.

W ubiegłym roku pomógł swoim klientom zaciągnąć niemal 2 mld zł kredytów hipotecznych. Zdaniem Zbierady-Tyszkiewicz, choć rynek nie będzie się już tak szybko rozwijał jak dotychczas, to zainteresowanie doradcami finansowymi będzie rosło, bo wiele osób będzie miało problem z dostaniem kredytu. Dzięki temu Expander chce w tym roku sprzedać nawet o kilkadziesiąt procent więcej kredytów hipotecznych niż w 2007 r. Pojawią się też nowe produkty - w lutym kolejny instrument strukturyzowany, a do końca marca następne zagraniczne fundusze inwestycyjne.

Być może logo Expandera będziemy mogli zobaczyć nie tylko w Polsce, ale też w Bułgarii, Rumunii oraz na Ukrainie. Nowy właściciel zapowiada, że prowadzi analizy związane z ekspansją zagraniczną. Pierwszych decyzji można się spodziewać w ciągu 12-18 miesięcy.