Na granicach nadal kolejki

1000 ciężarówek przed Koroszczynem i 1000 przed Dorohuskiem oczekuje na przekroczenie granicy w ponad 20-to kilometrowych kolejkach

Na przejście graniczne w Dorohusku, na dzienną zmianę przyszło 13 celników. 5-ciu funkcjonariuszy ma uprawniena do odpraw TiR-ów. To może poprawić sytuację, ponieważ w nocy pracował tu najpierw tylko kierownik zmiany, a później ściągnięci dodatkowo dwaj celnicy.

13-tu celników to jednak wciąż za mało aby zdecydowanie przyspieszyć odprawy. Na tym przejściu powinno pracowac ich 23-ech. Kolejka przed Dorohuskiem ma 25 kilometrów i oczekuje w niej 1000 cięzarówek.

W Koroszczynie samochody odprawia 19 celników z oddziału i 2-aj funkcjonariusze z grupy mobilnej. Kolejka ma 20 kilometrów. Na odprawę, podobnie jak w Dorohusku czeka około 1000-ca TiR-ów. W nocy odprawiono na tym przejściu 370 ciężarówek.

Na przejście w Hrebenem na dzienną zmianę przyszło 11 celników. 4-ech może odprawiać ciężarówki. Dodatkowym wzmocnieniem tego przejścia są 2-aj celnicy z grupy mobilnej. Sytuacja na tym przejściu pogorszyła się w nocy, gdy odprawę na kilka godzin wstrzymała awaria ukraińskiego systemu komputerowego.

Kolejka w Hrebennem ma 5 kilometrów i oczekuje w niej około 300-tu ciężarówek.