Zamość nagrodzony za najlepszą promocję miasta

Przedstawiciele władz Zamościa odbierają nagrodę za najlepszą promocję na międzynarodowych targach turystycznych w Madrycie.

To ogromny prestiż - przyznaje dyrektor departamentu promocji, turystyki i współpracy zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Jerzy Zarębski. Nagrodę podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych FITUR odbierze prezydent Zamościa. Wśród delegacji znajdą się też przedstawiciele lubelskiego urzędu marszałkowskiego oraz lokalnej organizacji turystycznej. którzy będą prezentować ofertę regionu.

Aby zachęcić turystów do poznawania Zamościa i okolic przygotowano 4 różne foldery reklamowe - w tym przewodnik szlaku "Ordynacji Zamoyskich".

Jako jedyne miasto na Lubelszczyźnie, Zamość może poszczycić się nie tylko przewodnikami po angielsku, francusku czy niemiecku ale także japońsku.

Z myślą o najmłodszych gościach Zamościa powstała książka dla dzieci, w którym o mieście i jego historii opowiadają Dusiek i Bajdek. Jednym słowem - zgodnie z hasłem reklamowym - Zamość to "miasto idealne".