Na Naszej-klasie wyłudzał kasę podając się za Marię Peszek

Założył profil na portalu Nasza-klasa profil piosenkarki i aktorki Marii Peszek i podszywając się pod nią wyłudzał pieniądze na rzekomo ciężko chore dziecko.

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w ścisłej współpracy z administratorami portalu nasza-klasa.pl wpadli na trop oszusta, który założył profil na portalu Nasza-klasa. Umieścił tam dane piosenkarki i aktorki Marii Peszek. Aby uwiarygodnić profil dołożył jej zdjęcia i wywiady, które na bieżąco aktualizował. Zamieścił też list, w którym piosenkarka zwraca się do swoich fanów o pomoc finansową "dla ciężko chorego Łukasza". W liście był nr konta, na które należy wpłacać pieniądze. Oczywiście wpływały na prywatne konto oszusta.

Policjanci z Opola ustalili, że logowanie do portalu "nasza klasa" odbywało się z jednego mieszkania w Opolu oraz z dwóch mieszkań w Głubczycach. Ustalono, że związek z tymi trzema miejscami ma tylko jedna osoba - 23-letni Łukasz, mieszkaniec Głubczyc, student jednej z opolskich uczelni. W czwartek policjanci przeszukali mieszkania i zatrzymali 23-latka, zabezpieczając twarde dyski komputerów. Młodzieniec był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Wyjawił sposób całego procederu. Wskazał osoby, które dokonały wpłat na jego konto oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci muszą jeszcze dotrzeć do wszystkich pokrzywdzonych, którzy dokonali wpłat na konto oszusta. 23-latkowi przedstawiono zarzut oszustwa. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

- Chcemy podkreślić wzorową wręcz współpracę z administratorami portalu nasza-klasa.pl, dzięki którym ustalenie i zatrzymanie sprawcy było możliwe w krótkim czasie - powiedział rzecznik opolskiej policji Maciej Milewski.