Płk Dariusz Maciąg

Dowódca 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie płk dypl. pil. Dariusz Maciąg zginął 23 stycznia wraz z 19 innymi osobami w katastrofie samolotu wojskowego CASA w okolicach Mirosławca. Miał 42 lata.

Maciąg urodził się w Węgorzynie, niedaleko Świdwina. W 1984 skończył liceum lotnicze, a cztery lata później - Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą w Dęblinie, gdzie otrzymał promocję na podporucznika.

Po promocji przydzielono go do 41. pułku lotnictwa myśliwskiego w Malborku, gdzie latał na Migach 21. W 1990 trafił do Świdwina, gdzie przechodził kolejne kolejne szczeble kariery: od starszego pilota do dowódcy bazy.

- Kiedyś miałem czas wolny, moim wielkim hobby było wędkarstwo, ale od 2000 roku ze względu na stanowiska dowódcze, studia w Akademii w Hamburgu muszę przyznać, że ani razu nie byłem na rybach. Brakuje po prostu czasu. Miałem także okres zainteresowania żeglarstwem, przez dziesięć lat jeździłem na obozy kondycyjne do Mrągowa na żaglówki, a od powrotu z hamburskiej Akademii, czyli od 2002 roku, zaraziłem się narciarstwem. Teraz co roku jeżdżę na narty - opowiadał o sobie w wywiadzie dla serwisu Węgorzyno.pl.