Katastrofa w Mirosławcu prawie nieobecna w zagranicznych mediach

Sprawdziliśmy zawartość największych gazet z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii, żeby stwierdzić, że prawie żadna z nich nie poświęciła uwagi śmierci dwudziestu polskich wojskowych w pierwszej w historii katastrofie samolotu CASA. Także agencje informacyjne nie przywiązują wielkiej uwagi do wypadku.

Przejrzeliśmy najważniejsze europejskie dzienniki, takie jak: Le Monde, Le Figaro, The Times, Guardian, Bild, Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Berliner Zeitung i sporo innych. O największej katastrofie w historii polskiego wojskowego lotnictwa transportowego nie pisze niemal nikt. Zajrzeliśmy też do prasy hiszpańskiej - w tym kraju bowiem produkowane są samoloty CASA. Nawet tam, z pośród największych dzienników, jedynie "El Mundo" poświęciło kilka akapitów katastrofie, w której zginęło 20 polskich wojskowych.

Z pośród międzynarodowych agencji informacyjnych o tragedii w Mirosławcu napisały BBC, Al-Jazeera, Associated Press i Reuters. Kilka amerykańskich telewizji zawarło jedynie krótką informację, jaką przygotowali o wypadku dziennikarze AP.