Kotwica zwalnia trenera

Szkoleniowiec Kotwicy Kołobrzeg, Arkadiusz Koniecki został zwolniony ze stanowiska pierwszego trenera. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron.

Prawdziwych powodów zwolnienia jednak nie znamy. W poniedziałek zarząd Kotwicy Kołobrzeg udzielił wotum zaufania szkoleniowcowi, a dwa dni później go zwolnił. - Nie chce mówić o przyczynach zwolnienia. Trener dostał od nas kredyt zaufania, ale sytuacja zmieniała się bardzo szybko i dynamicznie - mówi tajemniczo prezes Kotwicy, Janusz Lubiński.

W kuluarach dużo mówiło się jednak o konflikcie pomiędzy trenerem a zawodnikami, którzy nie do końca byli zadowoleni z atmosfery jaka panowała w drużynie i z metod szkoleniowych Konieckiego.

Kto w jego miejsce? Kibice chcieli by powrotu Jerzego Chudeusza, prywatnie przyjaciela Konieckiego, który prowadził "Czarodziejów z wydm" w poprzednim sezonie. Nieoficjalnie mówi się również, że kandydatem jest Tomasz Jankowski, były trener Polpharmy Starogard Gdański. - Nie chcę mówić o kandydaturach, bo ich na razie nie ma - przekonuje Lubiński.

W najbliższym spotkaniu Kotwicę Kołobrzeg poprowadzi dotychczasowy asystent Konieckiego, Paweł Blechacz wspomagany przez Sebastiana Machowskiego.

Arkadiusz Koniecki poprowadził Kotwicę Kołobrzeg w 13 meczach, z których udało mu się wygrać pięć. Drużyna pod jego dowództwem zajmuje ósme miejsce w tabeli Dominet Bank Ekstraligi.