NHL: Dallas Stars wracają na fotel lidera

W niedzielnym meczu na szczycie Pacific Division Dallas Stars - Anaheim Mighty Ducks lepsi okazali się hokeiści z Dallas. Wygrali 5:2 i wrócili na fotel lidera w swojej dywizji. Drudzy są ?Ducks? ze stratą jednego punktu do pierwszego miejsca.

Hokeiści z Anaheim ulegając zawodnikom Stars przerwali serię sześciu wygranych meczów z rzędu. Gospodarze z kolei wygrali trzeci kolejny mecz. - To był ważny mecz dla nas ponieważ "Ducks" są naszym bezpośrednim rywalem i dobrze się stało, że wygraliśmy - powiedział po meczu Brenden Marrow - strzelec dwóch bramek dla Stars.

W Filadelfii miejscowi nie dali szans przyjezdnym ze Stolicy. Flyers pewnie wygrali 6:1. Tym samym serie kolejnych zwycięstw przedłużyli do czterech. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Scottie Upshall, który strzelił dwie bramki, a przy jednej asystował.

Po trzech porażką złą passę przerwali "Nafciarze". Stało się dzięki zwycięstwu w meczu z Atlanta Thrashers. Największy udział w wygranym spotkaniu mieli: Sam Gagner - strzelec ważnej bramki na 2:1 oraz bramkarz Dwayne Rolson, który wybronił 29. uderzeń.

Ze zwycięstwa cieszyli się także kibice New Jersey Devils. Hokeiści z New Jersey zwyciężyli Toronto Maple Leafs 3:2. Wielki wkład w zwycięstwo wniósł jak zwykle świetny Martin Brodeur, który obronił 34. strzały.

ATLANTIC DIVISION

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.