Małysz zrezygnował, ale konkurs odwołano

Po nieudanym sobotnim i porannym niedzielnym starcie Adama Małysza na konkursach PŚ w lotach w Harrachovie sztab trenerski wspólnie z zawodnikiem zdecydował, że nie wystartuje on w popołudniowym konkursie. Ten jednak został odwołany, podobnie jak w sobotę

Wyniki popołudniowego konkursu w Harrachovie na żywo

Już w sobotę, po bardzo słabym skoku w odwołanym konkursie sztab kadry zastanawiał się nad odesłaniem Małysza do Zakopanego, by przygotowywał się do przyszłotygodniowych konkursów na Wielkiej Krokwi. Ostatecznie Małysz wystartował w porannych zawodach, ale znów rozczarował - z wynikiem 144,5 m zajął zaledwie 36. miejsce w stawce 40 zawodników.

W popołudniowym konkursie mieli wziąć udział dwaj inni polscy skoczkowie - Kamil Stoch, który rano po skoku na 175 m zajął 12. miejsce i Stefan Hula, któremu wynik 138 m dał przedostatnią pozycję. Jednak po zaledwie dwóch skokach, w tym Huli (124 m) i groźnie wyglądającym skoku Roberta Matei jako przedskoczka dyrektor PŚ Walter Hofer zadecydował o odwołaniu konkursu. Wcześniej dwa razy przesuwano jego start - z 13.45 na 14 i 14.30.