Internetowa wojna z terroryzmem

Służby brytyjskie postanowiły przenieść wojnę z terroryzmem na nowy front - internet. Minister Spraw Wewnętrznych zapowiedziała wprowadzenie nowych przepisów i utworzenie specjalnych grup, które będą chronić "podatnych ludzi" przed rekrutacją przez ekstremistów, którzy propagują "wojnę z zgniłym zachodem" w internecie.

- Powstrzymanie ludzi przed zostaniem terrorystą, albo nawet ich popieraniem, jest najpoważniejszym zadaniem przed jakim obecnie stoimy - powie Jacqui Smith, minister SWiA, w swoim późniejszym wystąpieniu dzisiaj, ujawniła BBC.

Minister będzie uczestniczyć w naradzie z szefami przemysłu komunikacyjnego na Wyspach.

- Myślę, że jesteśmy w stanie udowodnić, że internet nie jest polem nie do zdobycia w wojnie z terrorystami, którzy coraz powszechniej korzystają z niego jako środka komunikacji i werbunku - powiedziała minister Radiu 4.

- Musimy współpracować z dostawcami internetowymi. Powinniśmy wykorzystać doświadczenia jakie zdobyliśmy, na przykład, walcząc z pedofilami w sieci - planuje Smith, ujawniając, że nowy program jest tylko elementem "szerszego podejścia".