Ruiny Pałacu Kultury na banerze reklamującym film

Przechylone ruiny Pałacu Kultury otoczonego morzem gruzów, z których wystają resztki kolumny Zygmunta - taki baner reklamuje film ?Projekt: Monster? w kinie Atlantic.

"Projekt: Monster" to amerykański film katastroficzny. Jego akcja toczy się w Nowym Jorku, którego budynki niszczy gigantyczny potwór. Jednym z pierwszych zdemolowanych przez niego w filmie budynków jest Statua Wolności - potwór urywa jej głowę. Zdekapitowany posąg trafił na amerykańskie plakaty zapowiadające film. Na banery i ulotki reklamujące film w Polsce dystrybutor - firma UIP - naniósł ruiny budynków będących ikonami sześciu największych miast. W Warszawie jest to na wpół zburzony Pałac Kultury i kolumna Zygmunta, w Katowicach - Spodek, w Krakowie - Sukiennice.

- Dlaczego tylko amerykańskie miasta mają być ciągle niszczone? - mówi Stanisław Pytel, szef działu marketingu UIP. - W ten sposób chcieliśmy przybliżyć polskim widzom atmosferę filmu. Zresztą jest on nakręcony w specyficzny sposób, zupełnie jak relacja młodych nowojorczyków, którzy filmując coś innego, przypadkowo uchwycili potwora. Nie wiadomo, co się z nim działo do tej pory i gdzie wcześniej był.

Pałac Kultury miał być wysadzony w powietrze w trzeciej serii "Ekstradycji", oczywiście w ostatniej chwili uniemożliwił to niezawodny komisarz Olgierd Halski (Marek Kondrat). Zawalił się za to w finale "Rozmów kontrolowanych" Sylwestra Chęcińskiego - niechcący zburzył go Ryszard Ochódzki grany przez Stanisława Tyma.

"Projekt: Monster" w Polsce do kin trafi 1 lutego.