Dyrektor TVP2: Wokół programu Lisa panuje fantastyczna atmosfera

W Telewizji Polskiej, w TVP2 w szczególności panuje wspaniała atmosfera wokół tego projektu. Ludzie się angażują, oprawę muzyczną przygotowuje Piotr Rubik i jakoś nie mogę zrozumieć dwóch światów. Tego, który jest na zewnątrz, który insynuuje i tego, co się dzieje realnie, w prawdziwej rzeczywistości - mówił w TVP3 Wojciech Pawlak, dyrektor Programu 2 TVP, odnosząc się do doniesień medialnych na temat programu Tomasza Lisa w Telewizji Publicznej.

Pawlak zapowiedział, że zaproszenie Tomasza Lisa to dopiero początek współpracy Dwójki z innymi bardzo znanymi osobowościami telewizyjnymi zapowiedział prezes TVP2. Zapowiedział, że rozmowy z nimi już trwają i niedługo informacje na temat szczegółów zostaną upublicznione.

Dyrektor TVP2, komentując zamieszanie, które wybuchło po informacjach, że Lis będzie prowadził w Dwójce program publicystyczny, powiedział, że dziwi się, że w ogóle musi uzasadniać tę decyzję. Podkreślił, że Tomasz Lis jest niekwestionowaną gwiazdą publicystyki w Polsce.

Pawlak zdementował informacje zawarte w "Dzienniku", nazywając je kłamliwymi. - Używam tego słowa z trudem i z bólem, bo była to gazeta, którą sobie ceniłem i dopuściła się wyjątkowego nadużycia - powiedział. Podkreślił, że to on podpisywał umowę z firmą producencką Tomasza Lisa i została podpisana tylko jedna (piątkowy "Dziennik" napisał, że Lis podpisał jeden gwiazdorski kontrakt na pracę w TVP, a drugi w imieniu swojej firmy producenckiej). - Ktokolwiek będzie rozpowszechniał te kłamliwe treści, zostanie pozwany do sądu - zagroził Pawlak.

Dyrektor potwierdził, że umowa z Tomaszem Lisem została podpisana na 2 lata, i jest to - jak podkreślił - zabezpieczenie, żeby zatrzymać gwiazdę na dłuższy okres. Powiedział, że umowa jest już podpisana, a dopracowywane są obecnie jedynie szczegóły.

Jak zapewnił, program Lisa to będzie "show w prime timie" (ma być emitowany o godz. 21.00). - Proszę pamiętać, że to nie jest zwykły program publicystyczny. jest to program z udziałem widowni, a jednocześnie będzie jednym z najtańszych programów produkowanych w Dwójce - zapewniał Pawlak.