Eric Elliott wróci do Polski

Były rozgrywający Polonii Warszawa i reprezentacji Polski Eric Elliott wraca do Polski. 39-letniego Amerykanina z polskim paszportem zgłosiła do rozgrywek pierwszoligowa Polonia 2011.

- Eric powinien przylecieć na początku marca. Zapewni nam wsparcie szkoleniowe dla rozgrywających, choć możliwe, że także zagra - mówi menedżer Polonii 2011 Walter Jeklin. Elliott jest obecnie asystentem trenera na jednej z amerykańskich uczelni.

Polonia 2011 to beniaminek I ligi, klub istniejący dopiero drugi sezon. Zamierzeniem Polonii 2011 jest grupowanie młodych talentów z całej Polski i szkolenie poprzez dawanie im wielu minut na parkiecie. W zespole prowadzonym przez Chorwata Mladena Starcevicia (przez dwa sezony był m.in. asystentem Nenada Spahiji w grającej w Eurolidze Cibonie Zagrzeb) grają m.in. reprezentant młodzieżówki Mateusz Bartosz oraz reprezentanci Polski w kadrach juniorskich: Tomasz Śnieg, Piotr Pamuła, Jarosław Mokros.

Po co Polonii 2011 Elliott, który w koszykówkę nie gra od kilku lat? - Przychodzi do nas w ramach idei szkolenia - ma pomóc rozgrywającym, pokazać im pewne zagrania na parkiecie, których w teorii wyjaśnić się nie da - tłumaczy Jeklin. Grającym mentorem zawodników podkoszowych jest Leszek Karwowski, na skrzydle gra Przemysław Lewandowski, który także ma za sobą grę w ekstraklasie.

Niewykluczone jednak, że Elliott także będzie grał. - Powiedział, że postara się tak przygotować, żeby pomóc zespołowi na boisku - mówi Jeklin. Polonia 2011 z bilansem 9-8 jest na dziewiątym miejscu w tabeli i walczy o awans do ósemki, która daje miejsce w play-off.

Elliott grał w Polsce w latach 2002-2005 - najpierw sezon w Stali Ostrów Wlkp., potem w Polonii, z którą zdobył dwa brązowe medale. W 95 meczach ekstraklasy zdobywał przeciętnie po 15,7 punktu i miał 5 asyst. W reprezentacji Polski zagrał 14 razy w 2004 roku za kadencji Andrzeja Kowalczyka.

Czy Elliott byłby przydatnym graczem na pierwszoligowych parkietach?