eCard wprowadzi PayPal do e-sklepów

Klienci kilkuset sklepów i serwisów internetowych, w których płatności obsługuje firma eCard, będą mogli płacić w nich, korzystając ze światowego systemu płatności PayPal

Pierwsze współpracujące z eCardem e-sklepy będą mogły zaoferować kupującym płatności przez PayPal w drugim kwartale tego roku - poinformował eCard we wczorajszym komunikacie o podpisaniu umowy z PayPalem. Docelowo nowy sposób płacenia za internetowe zakupy pojawi się u wszystkich blisko 600 partnerów warszawskiej spółki, która w internecie zajmuje się m.in. autoryzowaniem transakcji opłacanych kartami. Firma zapewnia, że uruchomienie płatności PayPal nie będzie oznaczać dla sklepów i serwisów żadnych dodatkowych kosztów.

PayPal należący do koncernu aukcyjnego eBay to jeden z największych na świecie operatorów internetowych płatności, jest alternatywą do przelewów bankowych czy płatności z karty (umożliwia płacenie bez ujawniania wrażliwych informacji, np. danych karty kredytowej). Za pomocą swojego indywidualnego konta w PayPal można zarówno płacić, jak i otrzymywać pieniądze; system ten jest szczególnie popularny wśród osób handlujących na e-aukcjach. - Szeroki wybór różnych form płatności to obok atrakcyjnych cen i ciekawego asortymentu najważniejsze czynniki rozwoju e-commerce - mówi prezes eCardu Konrad Korobowicz.