Uwaga na warunki na drogach

W wielu regionach panują bardzo trudne warunki na drogach. Niebezpiecznie jest m.in. w Lubelskiem i Wielkopolskiem, gdzie na drogach utworzyła się tzw. szklanka. To skutek nocnych opadów marznącego śniegu z deszczem i deszczu.

Uwaga kierowcy, na wielkopolskich drogach miejscami może być jeszcze bardzo ślisko. W nocy w regionie doszło do kilku wypadków. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniu pojazdów. Nikomu nic poważniejszego się nie stało.

Wypadek cysterny z mlekiem

W tej chwili obowiązuje objazd na drodze numer 185. Policjanci wytyczyli go po wypadku cysterny z mlekiem na wylocie z Szamotuł w kierunku Czarnkowa. Utrudnienia potrwają do czasu przyjazdu specjalistycznego dźwigu i usunięcia ciężarówki z drogi.

Trudne warunki na drogach woj. lubelskiego

Na drogach krajowych kierowcy spotkają błoto pośniegowe na trasie K-2 - Warszawa-Biała Podlaska-Terespol. Na drodze numer 48 - Moszczanka-Kock może być ślisko.

Na drogach wojewódzkich najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Zamościa, gdzie po nocnych opadach rozpoczęto odśnieżanie. W wielu miejscach tworzą się na drogach warstwy zamarzniętego śniegu. Tak jest m.in. na drodze krajowej nr 17 od Zamościa do Izbicy.

Zaspy mogą tworzyć się na drogach przebiegających przez otwarte przestrzenie. Trzeba też bardzo uważać na drogach przebiegających przez kompleksy leśne w okolicach Krasnobrodu, Zwierzyńca, Józefowa i Suśca. Na tych drogach jest bardzo ślisko.

W Lublinie i okolicach a także w rejonie Puław i Annopola jazdę może utrudniać padający i zamarzający deszcz. W ciągu dnia warunki jazdy na Lubelszczyźnie mogą się pogorszyć. Będzie padać deszcz i śnieg - drogi będą śliskie