Seria groźny pożarów: trzy osoby nie żyją

W Gostyczynie, w powiecie ostrowskim spalił się dom. W ogniu zginął 44-letni mężczyzna. W nocy doszło do kilku innych, groźnych pożarów. Zginęły w nich dwie osoby.

Wczoraj późnym wieczorem w Kaliszu starsza kobieta śmiertelnie zatruła się czadem na skutek pożaru domu. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.

Do tragicznego w skutkach pożaru domu doszło również w Krynkach na Podlasiu. Strażacy dostali wezwanie około 2.30. Kiedy przybyli na miejsce cały drewniany budynek już płonął. Podczas gaszenia - w pogorzelisku - strażacy znaleźli zwłoki 56 letniego mężczyzny - właściciela domu. Na razie nieznane są przyczyny tego pożaru.

Pożar wybuchł również w Grabówce koło Białegostoku. Około pierwszej w nocy ogień pojawił się w kuchni domu. Ranny został 22-latek, który próbował ugasić ogień. Z pożarem poradzili sobie z tym dopiero strażacy, którzy uratowali pozostałą część budynku. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala. Pozostałym domownikom nic się nie stało.

Strażacy raz jeszcze apelują o ostrożność i więcej wyobraźni. Tegoroczny grudzień jest tragiczny - od początku miesiąca podlascy strażacy praktycznie co noc wyjeżdżali do pożarów domów. Podobnie było w całym kraju - w pożarach w ostatnim miesiącu tego roku zginęło blisko 100 osób.