Czystka Koemana! Canizares rzuca futbol?

Nic mnie to nie obchodzi, co ludzie powiedzą - mówi trener Valencii Ronald Koeman przeprowadzając czystkę w zespole. Wyrzucił już Albeldę, Canizaresa, Angulo, a teraz Vicente, Zigica i Manuela Fernandesa

Dwóch ostatnich klub dopiero co kupił, wydając na nich 36 mln euro. Za Zigica dał Racingowi 18 mln dzięki czemu klub z Santander kupił m.in Ebiego Smolarka. Serb na początku sezonu długo leczył kontuzję, teraz w Pucharze Króla zdobył dwa gole, ale nowy trener stwierdził, że się nie nadaje do jego drużyny.

Załamany jest legendarny bramkarz Jose Canizares. Poprosił władze klubu, by wytłumaczyły mu dlaczego został odsunięty i nie wykluczył, że zakończy karierę. Wściekły jest też długoletni kapitan David Albelda. - Władze klubu nie mają klasy. Nikt nie będzie mnie poniżał - powiedział piłkarz, którego o zwolnieniu z klubu poinformował Ronald Koeman. Ale działania trenera popiera rzecz jasna prezes Valencii Juan Bautista Soler.

Nad swoją przyszłością zaczął się zastanawiać podobno nawet największy gwiazdor drużyny. David Villa za którego kilka klubów chciało niedawno zapłacić Valencii kilkadziesiat milionów euro, ma tego samego agenta co Angulo. Też bardzo nie podobają mu się czystki w klubie. Valencia gra fatalnie, a Koemana zatrudniono, żeby to zmienił. Ogłaszając jednak, że pozbywa się tylu piłkarzy narazi klub na gigantyczne straty finansowe. Valencia mogłaby ich sprzedać, ale po otwartej deklaracji, że klub ich nie chce ceny spadną na łeb na szyję.