"Polityka" na czele tygodników

W październiku spadła sprzedaż "Newsweeka" i "Przekroju". Jako jedyna swój wynik poprawiła "Polityka", która utrzymała pozycję lidera

W październiku sprzedaż "Polityki" była nieznacznie, bo o 2,1 proc. lepsza niż przed rokiem. Sprzedaż ogółem tego tytułu wyniosła w tym miesiącu 161,4 egz. To o prawie 20 tys. więcej niż wynik najbliższego konkurenta "Newsweek Polska". Tygodnik wydawany przez polski oddział niemieckiego koncernu Axel Springer odnotował największy spadek - o 11,3 proc. To efekt m.in. tego, że jesienią zeszłego roku "Newsweek" ruszył z popularną serią filmów dokumentalnych BBC.

W październiku 2006 r. miejsce Tomasza Wróblewskiego w tygodniku zajął Michał Kobosko, wcześniej m.in. redaktor naczelny "Forbesa". - Cieszymy się, że udało nam się wyprzedzić i utrzymać przewagę nad "Wprost" - powiedział nam Kobosko.

Na trzecim miejscu uplasował się właśnie "Wprost" ze sprzedażą blisko 127 tys. egzemplarzy. Jako jedyny tytuł z czołówki poprawił swój wynik rok do roku o 6,4 proc. I obronił się przed spadkiem - jego sprzedaż była taka sama jak przed rokiem.

Gorzej za to wypadł "Przekrój" - wynik w październiku był o 8,9 proc. słabszy niż rok temu.