Zwycięstwo i awans Turowa Zgorzelec

Koszykówka. Celne rzuty wolne Davida Logana na niespełna minutę przed końcem dogrywki zapewniły Turowowi Zgorzelec zwycięstwo nad KK Zadar 77:72. Dzięki tej wygranej Turów awansował do następnej rundy Pucharu ULEB.

Ostatnie minuty meczu kibice Turowa oglądali na stojąco. Przy stanie 70:69 blok na Pankracije Baracu zaliczył Slobodan Ljubotina, a w kontrze za trzy punkty trafił Logan. Takim samym rzutem za chwilę odpowiedział rozgrywający znakomite spotkanie Corey Brewer. Zawodnicy KK Zadar na niespełna 20 sekund przed końcem meczu musieli faulować. Na linii rzutów wolnych stanął Logan i trafił tylko jeden rzut wolny, ale przechwycił piłkę zebraną przez Todora Gecevskiego i ponownie faulowany wykorzystał już oba osobiste. Na 10 sekund przed końcem meczu Turów prowadził 76:72 i nie mógł już tego spotkania przegrać.

Prawdziwy koszmar fani zespołu ze Zgorzelca przeżyli w czwartej kwarcie, kiedy sędziowie cofnęli punkty zdobyte przez Andresa Rodrigueza. Arbitrzy spotkania - przy ostrych protestach trenera gości - oglądali powtórki telewizyjne, na których dopatrzyli się, że piłka nie dotknęła obręczy.

Przez większą część pojedynku najlepszy strzelec PGE Turowa w sezonie zasadniczym David Logan był niewidoczny. W pierwszej połowie siedział na ławce rezerwowych ze względu na przewinienia. W drugiej połowie, dobrze pilnowany przez Brewera, nie był nawet w stanie oddać rzutu. W ataku zastąpił go Thomas Kelati, który w całym spotkaniu zdobył 19 punktów.

W pierwszej połowie kibice mogli oglądać prawdziwy festiwal strzelecki. W samej pierwszej kwarcie oba zespoły trafiły już 11 rzutów za trzy punkty. Druga część meczu to zupełna odmiana filozofii gry obu drużyn, które tym razem skupiły się na obronie.

Wygrana nad KK Zadar praktycznie zapewniła PGE Turowowi awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu ULEB.

PGE Turów Zgorzelec - KK Zadar 77:72

kwarty: 23:25; 22:10; 13:17; 5:11; dogr. 14:9

PGE Turów: Kelati 19 (4), Rodriguez 11 (3), Logan 12 (3), Drobnjak 12, Ljubotina 11 (3) oraz Kitzinger 2, Witka 4, Nana 0, Scekić.

KK Zadar: Gecevski 9 (1), Brewer 27 (6), Johnson 15 (2), Stallworth 2, Stimać 11 (2) oraz Lalić 4, Barać 4.