Zdaniem internautów bramka Rogera najładniejsza

Bramka brazylijskiego zawodnika Legii Warszawa Rogera Guerreiro w głosowaniu internautów portalu sport.pl została uznana najładniejszym golem rundy jesiennej OE. Wyniki głosowania omawiają komentatorzy sport.pl.

Internetowy gol rundy padł w 34. minucie meczu Polonii Bytom z Legią Warszawa na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Roger Guerreiro zdecydował się na indywidualną akcję i strzałem z około 23. metrów nie dał szans bramkarzowi Bytomian.

24-letni pomocnik przyszedł do Legii Warszawa w 2006 na zasadzie wypożyczenia z Esporte Clube Juventude. Za transferem piłkarza stał Mariusz Piekarski, który występował w Ameryce południowej. Po świetnych występach pod okiem ówczesnego trenera Dariusza Wdowczyka klub zdecydował się na wykupienie zawodnika. Obecny kontrakt wygasa 31.12.2009.

Rogera charakteryzuje świetne wyszkolenie technicznie. Jako jeden z niewielu pomocników w ekstraklasie potrafi efektownie i efektywnie rozgrywać piłkę. Gra stołecznej drużyny jest w dużej mierze uzależniona od dyspozycji Brazylijczyka, od którego rozpoczyna się praktycznie każda ofensywna akcja. Kibiców w Warszawie przekonał do siebie wespół z innym Brazylijczykiem Edsonem. Ich dwójkowe akcje nie raz ośmieszały obrońców w Orange Ekstraklasie.

W plebiscycie tygodnia "Piłka Nożna" Roger Guerreiro wygrał w kategorii "Najlepszy obcokrajowiec Orange Ekstraklasy w 2007 roku".

Zobacz inne nominowane bramki